fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katarzyna Kucharczyk

Absolwentka SGH, pisze o rynku kapitałowym

Komentarze

Odróżnić zysk od jego obietnicy

Jeśli firma w czasach pandemii się rozwija, rośnie zatrudnienie i popyt na produkty, a wyniki finansowe są lepsze, to sprawa jest oczywista. Ale co z firmami, które dopiero...

Kucharczyk:

Handel

Zawirowań wokół Małpki ciąg dalszy

Sklep Małpka Express

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie działania na niekorzyść Forteam Investments Limited w związku ze zdarzeniami towarzyszącymi nabyciu przez fundusz w...

Komentarze

Przymknięte okno na świat

Jeśli pracownik nie będzie w stanie wykonywać zdalnie obowiązków, a uczeń korzystać z dobrodziejstw e-learningu, rozwarstwienie społeczne tylko się pogłębi.

Kucharczyk:

Giełda

Insiderzy z covidowych gwiazd

Biomed-Lublin, 4 Mass, Airway Medix – to tylko przykłady spółek, które są beneficjentami pandemii i w których menedżerowie sprzedali część akcji.

Giełda

Przepisy o wezwaniach wymagają zmiany

W 2020 r. z GPW może zniknąć rekordowa liczba spółek. Wzywający często wykorzystują utrzymujące się w stagnacji notowania, żeby zaoferować relatywnie niską cenę. Obecnie...

Giełda

Dywidendy ciekawą opcją

Covid-19 przetrzebił grono dywidendowych firm, ale hojnych płatników nadal można znaleźć. Oferują stopę znacznie przewyższającą oprocentowanie lokat.

Komentarze

Zagrożenie przekuć w szansę

Jeszcze wiosną wydawało się, że za kilka miesięcy wróci normalność. Dziś już wiemy, że to były mrzonki: Covid-19 zmienił rzeczywistość nieodwracalnie.

Kucharczyk:

Komentarze

Handel zostanie w sieci

Wbrew pozorom to nie producenci leków czy urządzeń medycznych najmocniej zyskują na pandemii. Największym wygranym jest e-commerce. Potwierdzają to statystyki, badania rynkowe i...

Biznes

Fundusze rozglądają się po rynku

Zawrotną sumę 2,6 bln dol. zgromadziły już fundusze private equity, ale ich podejście do inwestycji uzależnione jest od zawirowań spowodowanych pandemią.

Biznes

Gry mobilne rosną na pandemii

W I półroczu liczba pobrań gier mobilnych przekroczyła 28 mld

O ponad 21 proc. urósł w pierwszym półroczu rynek gier na urządzenia mobilne. W kolejnych miesiącach dynamika wyhamuje, ale będzie wyższa niż w 2019 r.

Komentarze

Zachód atrakcyjny, nawet gdy chory

Kryzys gospodarczy spowodowany pandemią już za nami – takie wnioski można by wyciągnąć, obserwując tłumy Polaków w sklepach czy wyjeżdżających ochoczo na wakacje. Oby tak było.

Kucharczyk:

Media i internet

LiveChat się rozpycha

Wrocławska grupa pochwaliła się rekordowymi wynikami i opowiedziała o dalszych planach. Zamierza umocnić swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych.

Farmacja

Ostre zawirowania na rynku aptek

W marcu Polacy rzucili się na zakupy, nabywając na zapas lekarstwa i środki dezynfekujące. W kwietniu i maju sytuacja zmieniła się diametralnie. Nie jest pewne, czy cały 2020 r.

Farmacja

Szansa na lek zaczyna nam uciekać

Biomed Lublin może zacząć produkować lek z osocza ozdrowieńców. Ma maszyny i opatentowaną technologię. Potrzeba mu tylko osocza. Dlaczego go nie dostaje?

REKLAMA
Example Alt
e-Wydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA