fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piotr Mazurkiewicz

Absolwent politologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, dziennikarz, publicysta.

Transport

Paczki z Chin są za tanie

Zdaniem Konfederacji Lewiatan opłaty za przesyłki pocztowe z Chin do krajów UE, w tym Polski są niskie, co negatywnie odczuwają przedsiębiorstwa działające na naszym rynku.

Handel

E-zakupy też dla sklepów

Eurocash uruchamia platformę eurocash.pl Market, która pozwoli handlowcom uzyskać dostęp do tysięcy nowych produktów, których nie mieli dotąd w swojej ofercie.

Komentarze

Bez zwrotów nie ma zakupów online

Dla branży kurierskiej odsyłane zakupy to dodatkowa praca, a dla sklepów koszty. Jednak bez łatwych i szybkich zwrotów branża nie miałaby szans na tak szybki rozwój.

Biznes

Zagraniczne marki idą w polskie ręce

Amica dzięki prawom do brandu Fagor chce podbić wiele nowych rynków. Taki sposób ekspansji zagranicznej pozwala znacząco ograniczyć koszty, dlatego staje się polską specjalnością.

Biznes

Amica szybko rośnie w Polsce

Choć za największa część sprzedaży producenta AGD odpowiada Europa Zachodnia, to w pierwszym półroczu to krajowa sprzedaż rosła najszybciej.

Handel

Inwestorzy lgną do luksusu

Do 265 przejęć doszło w ostatnim roku na światowym rynku towarów luksusowych. To aż 22 proc. więcej niż przed rokiem.

Biznes

Reserved rezygnuje z plastiku

Czołowy polski producent odzieży za kilka lat ma stosować tylko opakowania nadające się do recyklingu lub ponownego wykorzystania.

Handel

Auchan stawia na zakupy w ciszy

Z myślą o osobach np. z autyzmem i innymi pokrewnymi zaburzeniami, firma wprowadza dwie godziny bez głośnej muzyki czy komunikatów z głośników.

Biznes

Ile w tym roku kosztuje wyprawka szkolna?

Wyprawka szkolna 2019. Ani 500+, ani program

W najbliższych dniach spodziewany jest szczyt zakupów produktów szkolnych. Sprzedawcy nieoficjalnie mówią, że już jest ogromne zainteresowanie kupujących, i idą na rekord.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA