Iwona Trusewicz

Absolwentka Moskiewskiego Instytutu Inżynieryjno- Budowlanego oraz dziennikarstwa - studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim

Biznes

Wielka przegrana Rosjan w Luksemburgu

Europejski Trybunał Sprawiedliwości odrzucił dziś pozew Rosneft oraz pięciu innych rosyjskich firm państwowych przeciwko Radzie Europejskiej o zdjęcie sankcji.

Banki

Ukraina aresztowała akcje rosyjskich banków

Sąd Apelacyjny w Kijowie nałożył areszt na akcje i majątek ukraińskich spółek-córek rosyjskich banków państwowych. Zajęte zostały aktywa Sbierbanku, VTB i Prominvestbanku warte...

Biznes

Kałasznikow leci w kosmos

Prywatny koncern zbrojeniowy kupił od Kremla większościowy pakiet zakładów, które brały udział w powstaniu jedynego sowieckiego promu kosmicznego.

Lotnictwo

Cudzoziemcy za sterami Aerofłotu

Masowa emigracja rosyjskich pilotów pasażerskich do linii lotniczych w Azji zmusiła narodowego przewoźnika do zatrudnienia cudzoziemców. Od razu 120, ale nie wiadomo z jakich...

Lotnictwo

Rosyjski boeing spłonął w Soczi

Samolot rosyjskich linii lotniczych UTair, lecący z Moskwy do Soczi, podczas lądowania zjechał z pasa, zsunął się ze skarpy do rzeki i spłonął. Na pokładzie było 164 pasażerów.

Gospodarka

Kreml: My się sankcji nie boimy

Władze Federacji Rosyjskiej dysponują pakietem działań na wypadek wprowadzenia sankcji w stosunku do długu państwowego, zapowiedział dziś rosyjski wicepremier i minister finansów.

Banki

Rosyjskie miliardy zamrożone w Szwajcarii

Jeden z największych banków Europy, szwajcarski Credit Suisse, zamroził 5 miliardów franków na kontach powiązanych z Rosją. Bank chce w ten sposób uniknąć amerykańskich sankcji.

Example Alt
eWydanie