fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Marek Kozubal

Absolwent nauk politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, publicysta, dziennikarz

Służby mundurowe

Komisja w mieście ministra

MON tworzy zaledwie jedną dodatkową wojskową komisję lekarską, chociaż kandydaci do wojska przyznają, że dostęp do nich jest utrudniony. Nowy punkt ma powstać w rodzinnym...

Historia

Odnowiony dom rodzinny Niemena

Czesław Niemen zdjęcie wykonane w 2000 r.

16 lutego w Wasiliszkach Starych na Białorusi obchodzone będą 81 urodziny Czesława Niemena. Instytut POLONIKA sfinansował renowację dachu domu rodzinnego piosenkarza.

Edukacja

MON tworzy młode zaplecze

Resort obrony w 2020 r. planuje utworzyć 130 klas przygotowania wojskowego w szkołach średnich. Przeznaczy na ten cel 4,5 mln zł.

Historia

Zygmunt Stępiński na dyrektora POLIN

Prezydent Warszawy oraz Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia ŻIH w Polsce proponują, aby dyrektorem Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN został Zygmunt Stępiński. Wicepremier...

Plus Minus

Nieustraszona w boju Wanda Gertz

Wanda Gertz. Zaciągnęła się do Legionów w męskim przebraniu. W czasie kolejnej wojny była już majorem Kedywu AK. W międzyczasie broniła Wilna przed bolszewikami.

Służby mundurowe

WOT łowi młodych ludzi

Rekruterzy Wojsk Obrony Terytorialnej zachęcają młodych ludzi, by wstępowali do służby. W poniedziałek ruszyła tzw. kwalifikacja wojskowa. Potrwa do 30 kwietnia.

Historia

Marian Turski odznaczony

Marian Turski, były więzień Auschwitz, publicysta, został odznaczony Orderem Zasługi Wielkiego Księstwa Luksemburga.

Historia

Co Rosja przed nami ukrywa

„Madonna z Dzieciątkiem

Obrazy oraz bezcenne dokumenty, w tym z obozu koncentracyjnego KL Auschwitz – Birkenau znajdują się w rosyjskich magazynach.

Plus Minus

Urban: Putin jest nieskuteczny

Widoczna jest tendencja do redukowania i stopniowego wymazywania zbrodni Stalina. Obserwuję relatywizowanie historii. W Rosji jest teraz przedstawiany jako pogromca faszystów,...

Historia

Blask złota w kolegiacie w Ołyce

Na konserwację obiektów polskiego dziedzictwa za granicą Instytut Polonika wydał w poprzednim roku 5,7 mln zł. Dawny wygląd odzyskała kolegiata w Ołyce.

TYLKO U NAS

Analizy

Jak skusić rekruta

Siły Zbrojne czeka tąpnięcie kadrowe, dlatego gruntownie przebudowany musi zostać system rekrutacji. Sama produkcja spotu nie wystarczy.

Kozubal:
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA