fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Andrzej Łomanowski

Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych WDiNP UW, wieloletni korespondent mediów polskich w Moskwie i Kijowie

Polityka

Strata dla prezydenta czy dla oligarchy

Andrij Jermak nowy szef prezydenckiej administracji

W niecały rok po wyborach Wołodymyr Zełenski zdymisjonował pierwszego ze swych najbliższych współpracowników, człowieka odpowiadającego za politykę wewnętrzną, Andrija Bohdana.

Dyplomacja

Wielka kłótnia o libijską ropę

W niemieckiej stolicy spotkali się przedstawiciele stron walczących w Libii i wszyscy ich zagraniczni sponsorzy, próbując zawrzeć pokój. Na przeszkodzie stoi jednak libijskie...

Białoruś

Moskwa zaciska dłoń na gardle Mińska

Kreml w ostatniej chwili opóźnił o dwa miesiące gospodarczą katastrofę Białorusi. Czy Aleksander Łukaszenko będzie miał siłę, by uniezależnić się od Rosji, czy może to jego...

Łomanowski:

Komentarze

Ostateczne targi Łukaszenki

Prezydenci Białorusi i Rosji - Aleksander Łukaszenko i Władimir Putin

Białoruski przywódca zajadle wykłóca się z Kremlem. Nie wiadomo dokładnie o co, ale raczej nie o niezawisłość swego kraju. Bo prędzej czy później zapewne dojdzie do zjednoczenia...

Polityka

Krym odpływa coraz dalej

Słabnie poparcie dla Ukrainy w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Rosyjska ofensywa dyplomatyczna w Trzecim Świecie daje rezultaty.

Polityka

Waszczykowski: Atuty Władimira Putina

Paryscy rozmówcy rosyjskiego prezydenta są albo osłabieni politycznie, albo są nowicjuszami w dyplomatycznych grach – mówi były szef MSZ, eurodeputowany PiS Witold Waszczykowski.

TYLKO U NAS

Komentarze

Zajadły jak Łukaszenko

Zapowiadany jako przełomowy szczyt rosyjsko-białoruski zakończył się klapą. Prezydenci obu krajów mają wielkie ambicje, ale tylko jeden może wyjść z tych negocjacji zwycięsko.

Łomanowski:

Rosja

Berlin traci cierpliwość do Rosji

Władze Niemiec uznały dwóch rosyjskich dyplomatów za persona non grata. Powodem była odmowa Kremla współpracy w śledztwie o zabójstwo imigranta w centrum niemieckiej stolicy.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA