Media

Bogusław Chrabota redaktorem naczelnym „Rzeczpospolitej”

Bogusław Chrabota
Fotorzepa, Rafał Guz rg Rafał Guz
Rada Nadzorcza Presspublica Sp. z o.o. powołała Bogusława Chrabotę na stanowisko redaktora naczelnego dziennika„Rzeczpospolita”. Nowy naczelny obowiązki obejmie od 2 stycznia 2013 roku
Rocznik 1964, urodzony w Krakowie, absolwent i doktorant Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Debiutował w prasie niezależnej w 1986 roku. Do roku 1989 współpracował z różnymi tytułami prasy podziemnej i emigracyjnej. W tym czasie publikował także w "Tygodniku Powszechnym" i w "Znaku". Od 1990 roku w TVP Kraków. Od 1992 roku zastępca dyrektora Redaktora Naczelnego TAI w Warszawie.
Od 1993 roku współtworzył telewizję Polsat. Pełnił w niej funkcje: dyrektora programowego, szefa anteny, dyrektora zarządzającego, szefa kanałów tematycznych, szefa informacji i publicystyki, oprawy etc. Pomysłodawca licznych programów: m.in. Graffiti, Plus Minus, Ring, serialu Świat według Kiepskich, Państwo w państwie. Współtworzył programy: Na każdy temat, Idź na całość, Halogramy, Bar i inne. Ostatnio szef publicystyki grupy Polsat i dziennikarz Polsat News. Długoletni komentator Tok FM i Radia PiN. Bloger w portalach Wirtualne media i Salon 24. Autor książek, scenariuszy i wielu tekstów o mediach, publicysta prasowy i felietonista. Wykładowca akademicki od 1995 roku. Członek Polskiego Towarzystwa Bluesowego. W grudniu 2011 roku uhonorowany medalem Niezłomny w słowie – za zasługi dla drugiego obiegu w PRL. Bezpartyjny.
Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL