fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Perła wydzierżawi Zwierzyniec

Fotorzepa, Kuba Krzysiak kk Kuba Krzysiak
We wtorek została zawarta umowa dzierżawy browaru w Zwierzyńcu pomiędzy Perła - Browary Lubelskie a starostwem zamojskim. Spółka zapowiada, że piwo z tej rozlewni będzie dostępne na rynku już w przyszłym roku
- Mamy ciekawą koncepcję na działalność browaru. Zwierzyniec wpisuje się w strategię rozwoju firmy, która skoncentrowana jest na produkcji regionalnej. Planowane nakłady inwestycyjne będą duże i gotowi jesteśmy je ponieść – mówi Andrzej Stawiszyński, dyrektor operacyjny Perły.
Zgodnie z podpisaną w dniu dzisiejszym umową, termin rozpoczęcia produkcji w Zwierzyńcu został ustalony na 12 miesięcy od jej zawarcia. Ma ona obowiązywać przez okres 15 lat. W  browarze ma być wytwarzane minimum 10 tysięcy hektolitrów piwa w skali roku, z wyłączeniem okresu na rozpoczęcie produkcji. Perła zapowiada jednak uruchomienie produkcji na większą skalę, niż zostało to zapisane w umowie dzierżawy. Planuje również stworzenie nowych miejsc pracy, w pierwszej kolejności skierowanych do mieszkańców Zwierzyńca i okolic.
- Jesteśmy zdeterminowani, żeby nasza nowa inwestycja była sukcesem, zarówno spółki, jak i miejscowych samorządów. Chciałbym podkreślić, że zależy nam na ułożeniu jak najbardziej partnerskich relacji z władzami w Zwierzyńcu i Zamościu oraz lokalnymi społecznościami – podkreśla Stawiszyński.
O wydzierżawienie browaru w Zwierzyńcu ubiegał się także Browar Ciechan.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA