fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wojewódzki i Figurski nominowani do nagrody

W Sieci Opinii
Autorów audycji „Poranny WF”, emitowanej na antenie Radia Eska Rock, Zarząd Główny SDP nominował do tegorocznej "Hieny Roku"
W uzasadnieniu decyzji czytamy:
Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wyraża najgłębsze oburzenie kolejnym wyczynem Kuby Wojewódzkiego i Michała Figurskiego na antenie Radia Eska Rock. Prezenterzy nie po raz pierwszy popisali się bulwersującym językiem i chamskimi sformułowaniami w odniesieniu do osób innej narodowości. Teraz dotknęło to osób narodowości ukraińskiej, powodując konflikt dyplomatyczny, rok temu - Hindusa z pochodzenia. Tego rodzaju postępowanie nie może być tolerowane przez polską opinię publiczną, a tym bardziej przez środowiska dziennikarskie.
Okazuje się, że kierowane przez red. Krzysztofa Skowrońskiego SDP wyznaczyło nowe kryteria przyznawania anty-nagrody "Hiena Roku":
Co roku, przy okazji Nagród SDP, przyznawany będzie tytuł „Hieny Roku" dziennikarzowi, redakcji lub wydawcy, który wyróżnił się szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej. W ten sposób Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich pragnie napiętnować autorów publikacji prasowych, radiowych, telewizyjnych lub internetowych, przynoszących dyshonor wiarygodnym środkom przekazu.
Zgłoszenia kandydatur do tytułu Hieny Roku wraz z uzasadniającym tekstem lub nagraniem przyjmować będzie Biuro Zarządu Głównego SDP. Decyzję o przyznaniu tytułu Hieny Roku podejmie Zarząd Główny SDP.
Zarząd Główny SDP może co miesiąc przyznać nominacje do Hieny Roku.
Tytuł Hieny Roku zostanie ogłoszony jednocześnie z ogłoszeniem listy laureatów Nagród SDP.
 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA