fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Nowoczesne inwestycje nad Wielkimi Jeziorami

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Iwona Trusewicz
Będzie więcej ekologicznych przystani żeglarskich na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Nowe kosztować mają 4,4 mln zł
Dzięki oszczędnościom kluczowy dla województwa warmińsko-mazurskiego program budowy ekomarin wzbogaci się o dwie nowe lokalizacje. Inwestycje w gminie Pisz i Giżycko pochłoną ponad 4,4 mln zł. Zarząd województwa podjął decyzję o dofinansowaniu budowy nowych ekologicznych przystani żeglarskich z Regionalnego Programu Operacyjnego.
- Mazury stają się coraz bardziej przyjazne żeglarzom. Nowe przystanie zostaną wyposażone w system odbioru i segregacji odpadów. Chęć przyciągnięcia nowych turystów łączy się w tym projekcie z troską o bezcenną mazurską przyrodę – argumentuje marszałek Jacek Protas.
Wsparcie finansowe uzyskało przedsiębiorstwo Torino sp. z o.o, które zbuduje przystań w miejscowości Imionek (gmina Pisz) przy Kanale Jeglińskim. Podobny obiekt sfinansuje firma Arna sp. z o.o. Ekomarina stanie w Grajwie (gmina Giżycko) przy wschodnim brzegu jeziora Niegocin. Łączna kwota dofinansowania przedsięwzięć to blisko 1,9 mln zł.
Inwestycje obejmą budowę budynków z pomieszczeniami biurowymi, socjalnymi oraz punktami pierwszej pomocy. Powstaną pawilony sanitarne, toalety, pralnie oraz punkt opróżniania toalet chemicznych. Zakupione zostaną także urządzenia do odbioru nieczystości z jachtów. Wkrótce zawarte zostaną umowy wstępne dotyczące przygotowania inwestycji.
Z programu korzystają nie tylko akweny Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W ostatnich miesiącach otwarto ekomariny w Mrągowie nad jeziorem Czos oraz w Siemianach nad Jeziorakiem. Obecnie żeglarze mogą korzystać z pięciu przystani, a pięć kolejnych jest w trakcie budowy. Do końca 2013 roku na Warmii i Mazurach będzie aż trzynaście nowych ekomarin.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA