fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Więcej szkód nieubezpieczonych kierowców

Prawie 53 mln złotych kosztowali kierowców w zeszłym roku nieubezpieczeni i niezidentyfikowani sprawcy wypadków
Suma wypłaconych w zeszłym roku przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny odszkodowań wzrosła o 5 proc., za to ich liczba o ponad 30 proc., do 4,2 tys. szkód.
Największy wzrost odnotowano w liczbie odszkodowań za nieubezpieczonych sprawców: o 38 proc. do prawie 3,2 tysiąca szkód. - Mimo wzrostu liczby szkód łączna wysokość wypłat Funduszu utrzymywała się na poziomie podobnym do poprzednich dwóch latach. Coraz więcej zgłaszanych jest drobnych szkód spowodowanych przez nieubezpieczonych sprawców – mówi Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG.
W tym roku tendencja ta zaczyna się jednak odwracać i wzrost odszkodowań jest znacznie wyższy. W I kwartale 2012 r. UFG wypłacił bowiem ponad 20 mln złotych odszkodowań, podczas gdy rok wcześniej było to 13 mln złotych. – Poczekałabym jednak, z oceną czy jest to stała tendencja czy tylko chwilowy trend - do wyników półrocza czy nawet całego roku – dodaje prezes UFG.
W związku z upływem kadencji dotychczasowego zarządu, rada Funduszu wybrała nowych jego członków. Prezesem ponownie została Elżbieta Wanat-Połeć. W skład zarządu weszli również: Sława Cwalińska-Weychert (wcześniej m.in. członek zarządu Link4) i ponownie Hubert Stoklas. W związku z upływem kadencji dwóch członków przeprowadzone zostały też wybory do rady funduszu. Zostali do niej wybrani: Magdalena Nawłoka (członek zarządu Generali) i ponownie Adam Roman (członek zarządu Ergo Hestii).
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA