fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Literatura

Wygraj książkę "Studnia bez dnia"

Wydawnictwo MG
Wydawnictwo MG poleca książkę "Studnia bez dnia" Katarzyny Enerlich. Dla naszych czytelników mamy trzy egzemplarze
Co może się wydarzyć, jeśli kilka osób traci koncentrację? Pierwszym i tragicznym skutkiem może być wypadek, ale nie tylko. Zapoczątkowana chwilą nieuwagi fala wydarzeń może uderzyć w kilka osób, zmieniając ich życie nieodwracalnie. www.wydawnictwomg.pl
Jeśli wciągająca opowieść toczy się w historycznych murach Torunia, to naturalnymi bohaterami mogą być i Mikołaj Kopernik i bułhakowska Annuszka rozlewająca olej i współcześni mieszkańcy miasta.
Losy bohaterów splatają się z historią miasta. Równoprawnym bohaterem książki "Studnia bez dnia" jest miejska legenda, która dodaje opowieści smaku.
Nie wiadomo, czy trzynastowieczna studnia w rzeźbiarskiej pracowni w Toruniu istnieje naprawdę. Czy Martinus Teschner, toruński kupiec, wręczał swoim kochankom drogocenne pierścienie. Jeden z nich, legendarny i wyjątkowy, był podobno ozdobiony rubinem wydobytym z Gór Izerskich i stał się pretekstem do opowieści. Autorka zapewnia, że są takie miejsca w Toruniu i żyją ludzie, którzy stali się pierwowzorami bohaterów.
Katarzyna Enerlich, autorka pochodząca z Mazur, bawi nas wciągającą historią, gdzie przeplatają się prawda z fikcją. "Studnia bez dnia" to książka dla każdego. Książka, która zaprzecza smutnemu stwierdzeniu jednej z bohaterek, że "nasze społeczeństwo najwięcej zarezerwowano do młodych i pięknych. Oni mają wszystko; dla nich pisane są książki, kręcone filmy, wydawane gazety".  Przekonajcie się, że nie wszystkie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA