fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rpkom

U Solorza-Żaka mobilny internet w cenie kawy

Choć są opinie, że to nie cena powstrzymuje część Polaków przed zakupem Internetu, już drugi operator w tym tygodniu obniża cenową barierę zakupu usługi. To walka o kryzysowe budżety, portfele mniej zamożnych i tych, którzy chcą być – a nie są - mobilni.
Cyfrowy Polsat, satelitarna platforma kontrolowana przez Zygmunta Solorza-Żaka ma własne obserwacje na temat rynku i we wtorek wieczorem wprowadził do oferty nową promocję, w której Internet w technologii HSPA+ kosztuje od 14,9 zł za miesiąc.
- Obniżamy barierę wejścia dla osób, które do tej pory nie korzystały z Internetu lub mają usługę np. w wersji stacjonarnej, a nie chcą z niej rezygnować. W konsekwencji to oferta, która może okazać się atrakcyjna zarówno dla osób mieszkających poza dużymi miastami, jak i w miastach, gdzie kilkanaście złotych to cena filiżanki kawy w restauracji - mówi Olga Zomer, rzeczniczka Cyfrowego Polsatu.
14,9 zł to opłata miesięczna w umowie na rok lub półtora: za transfer 1 GB, do wykorzystania między ósmą rano a północą. Osoby, które chcą korzystać z dużego nocnego pakietu transferu - 50 GB - zapłacą w sumie nieco więcej. Po trzech miesiącach promocji ich abonament zwiększy się o 10 zł. Efektywna cena za usługę (bez modemu, czy innego sprzętu) wyniesie więc 24,9 zł miesięcznie.
Konsumenci, którzy korzystają z Internetu intensywniej mają do dyspozycji 3GB-owy pakiet za 29,9 zł w hybrydowej wersji łączącej najnowszą technologię LTE z HSPA+.
Cyfrowy Polsat to już drugi operator, którym w tym tygodniu wprowadził nową tańszą ofertę na Internet.W poniedziałek zrobił to stacjonarny operator giełdowy – Netia.
Podobnie jak ona, także Cyfrowy Polsat walczy o doświadczonych użytkowników. Dołożył 2 GB transferu w wyższych abonamentach za 49,9 zł i 69,9 zł (teraz to ceny za odpowiednio 7 GB i 13 GB oraz darmowe korzystanie z sieci w nocy). Większe przepływności oferuje też osobom, które korzystają z dwóch usług (czyli także z telewizji) lub tym, którzy nie kupują od platformy sprzętu.
Jak podał nam dziś Cyfrowy Polsat, zasięg usługi dostępu do jego Internetu w technologii LTE to nieco ponad 26 proc.populacji. HSPA+ ponad 70 proc.
Źródło: rpkom.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA