fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jarosław Kaczyński: Idziemy z Platformą "łeb w łeb"

W Sieci Opinii
Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Faktem” zdradził, że według wewnętrznych sondaży partii przewaga PO nad PiS to dwa procent
W rozmowie z tabloidem, Kaczyński twierdzi, że PiS idzie z Platformą "łeb w łeb":
Jesteśmy nastawieni na to, żeby mieć większość. To oczywiście jest zadanie bardzo trudne, jak wejście ma Mount Everest bez tlenu i to w moim wieku. Nie jest to jednak niewykonalne. W tej chwili różnica wynosi raptem dwa punkty procentowe na rzecz Platformy, ale to jest do nadrobienia. Ta sytuacja zresztą się zmienia. Było już tak, że PiS prowadził.
Jarosław Kaczyński wykluczył możliwość powstania koalicji z SLD:
Nie ma partii bardziej odległej od nas. I nie chodzi nawet o to, że oni chcą nas stawiać przed Trybunałem Stanu pod zarzutami wyssanymi z palca. Chodzi o to, że SLD co do swojej istoty jest zaprzeczeniem tego, co PiS chce w Polsce zrobić.
Prezes PiS ponownie tłumaczył swoje stanowisko w sprawie debat:
Ja nie unikam debaty, co więcej - dążę do takiej sytuacji, w której można porozmawiać poważnie i o różnych sprawach. Ogromna część mediów, a już w szczególności media elektroniczne są stroną sporu politycznego, a telewizyjne debaty to marketingowe spektakle. Merytorycznej debacie lepiej służyłyby na przykład łamy gazet.
Czy ogólnodostępne sondaże mogą aż tak różnić się od tych, które przedstawił Kaczyński? Widocznie mogą, co udowodnione zostało już przy wyborach w 2005 roku.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA