fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Sukcesy rządu oceniają Sławomir Nowak i Joachim Brudziński

W Sieci Opinii
Gdy "Polska w budowie", a premier w autobusie, sukcesy rządu oceniają Sławomir Nowak i Joachim Brudziński
Nowak, urlopowany minister w Kancelarii Prezydenta, ale zawsze lojalny wobec Donalda Tuska działacz PO zachwala, co udało się zrobić przez cztery lata.
1. Przejść suchą stopą przez kryzys: Już w pierwszych miesiącach rząd PO musiał przygotować Polskę na pierwszą falę kryzysu gospodarczego na świecie – największego od 70 lat. Mimo nawoływania PiS, rząd rozpoczął oszczędności, co ustabilizowało budżet i zwiększyło wiarygodność Polski na rynkach, które w panice uciekały z Europy Środkowej.
2. Reforma ochrony zdrowia: Rząd PO reformował system emerytur pomostowych. Przeprowadził gruntowne reformy systemu szkolnictwa wyższego i ochrony zdrowia – dwa razy więcej pieniędzy w NFZ niż za PiS.
3. Nowe drogi: Zbudowano ponad 2 tys boisk wielofunkcyjnych dla dzieci i młodzieży, tzw. Orlików. Powstają nowe drogi – obecnie w budowie jest 1,5 tys. km, obwodnice, mosty. Ale też nowe szkoły i szpitale – to fakt widoczny na pierwszy rzut oka.
4. Nowe miejsca pracy: Połowa wszystkich miejsc pracy w Europie w latach kryzysu powstała w Polsce.
5. Zawodowa armia: Rząd zakończył misję w Iraku i wprowadził armię zawodową.
6. Pieniądze z Unii: Jesteśmy liderem w wykorzystaniu środków unijnych w Europie. Tylko stabilny, spokojny i kompetentny premier jest w stanie zawalczyć o następny budżet unijny. Czeka nas trudna batalia o 300 mld zł środków unijnych na dalszy rozwój.
Na owe sześć sukcesów odpowiada Joachim Brudziński z PiS:
1. Wyciągnąć pieniądze z OFE: Ministrowi Rostowskiemu bardzo skutecznie udało się zabrać nasze pieniądze z OFE.
2. Horror w szpitalach: Premierowi Donaldowi Tuskowi wraz z minister Ewą Kopacz udało się wprowadzić horror w polskich szpitalach.
3. Chaos na kolei: Premierowi do spółki z Cezarym Grabarczykiem udało się wprowadzić na polskich kolejach standard kolei ze środkowoazjatyckich republik ZSRR z lat 60-tych.
4. Zlikwidować stocznie: Rządowi udało się zlikwidować polskie stocznie po wielomiesięcznym bajaniu premiera i ministra Grada o katarskich inwestorach.
5. Podwyższyć podatki: Rządowi PO udało się spełnić obietnicę „obniżenia” podatków. VAT z 22 proc. wzrósł do 23.
6. Strefa euro: Premierowi Tuskowi, udało się jak widać, „wprowadzić” nas do strefy euro, co obiecał w swoim expose.
Chcąc pomóc rządowi premiera Tuska, zwracamy do Państwa o propozycje, które godnie mogłyby wesprzeć propagandę sukcesu. Co się udało?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA