fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

„Spółdzielnia” Cezarego Grabarczyka traci znaczenie

W Sieci Opinii
Po słabym wyniku wyborczym Cezarego Grabarczyka i posłów z jego „spółdzielni” - grupa ta traci wpływy w Platformie Obywatelskiej
Politycy PO twierdzą, że to właśnie Grabarczyk i popierający go politycy są największymi pokonanymi wewnątrz Platformy.
W „Gazecie Wyborczej” czytamy: Wynik wyborów parlamentarnych jest sromotną klęską tzw. spółdzielni ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. I wzmocnieniem konkurującej z nią grupy polityków skupionych wokół marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.
Cezary Grabarczyk, który uzyskał dopiero trzeci wynik w Łodzi, został pokonany przez Krzysztofa Kwiatkowskiego - związanego właśnie z grupą Schetyny. Poseł Jarosław Gowin powiedział: Okazało się, że „spółdzielnia” Grabarczyka składa się z mało kompetentnych i mało popularnych ludzi. Pozycja Grabarczyka po tych wyborach znacznie osłabła. Gdyby w Lublinie, Krakowie czy Łodzi inaczej ułożono listy, wyniki mogłyby być lepsze. Według „GW”: Porażka Grabarczyka w PO jest uznawana za koniec wpływów jego „spółdzielni”. Grabarczyk raczej nie wejdzie do nowego rządu, jest wymieniany wśród kandydatów na szefa klubu parlamentarnego. Związana z Grabarczykiem prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapytana o jego wynik wyborczy powiedziała: Nie można powiedzieć, że Cezary Grabarczyk zdobył „tylko” 23 tysięcy głosów. Jego wynik świadczy o tym, ile mogą media. Swoje zrobiła negatywna kampania, skierowana przeciwko niemu, która toczyła się przez tyle miesięcy. Nie brano pod uwagę żadnych rzeczywistych dokonań ministra. Pełna zgoda - gdyby brano je pod uwagę, Grabarczyk dostałby 23 tysięcy głosów mniej.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA