fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Marek Jurek: Polska musi mieć prawicę chrześcijańsko-konserwatywną

W Sieci Opinii
Marek Jurek ujawnił, co dalej z Prawicą RP. Według niego potrzebny jest dziś nowy początek na polskiej prawicy
Porażka w zbieraniu podpisów i słaby wynik wyborczy zmuszają nas do opracowania porządnego planu akcji na najbliższe trzy lata. Muszę otwarcie przyznać, że wybory każą nam definitywnie się pożegnać się z nadzieją – sformułowaną przeze mnie po powołaniu Prawicy Rzeczypospolitej – że po czasie bezwarunkowego poparcia opinii katolickiej dla PiS przyjdzie czas warunkowej współpracy.
Jurek stwierdził, że są dwie możliwości współpracy z PiS. Niestety, doświadczenie pokazuje, że PiS-owi można się podporządkować (co z radością albo z oporami zrobiło wiele środowisk prawicowych i katolickich) albo można się z PiS-em konfrontować, jednak partnerska współpraca z partią Jarosława Kaczyńskiego nie jest możliwa. Po wielu próbach porozumienia (również po tej ostatniej) czas to spokojnie stwierdzić.
O budowaniu nowej prawicy: Prawicy potrzebny jest dziś nowy początek, ale będziemy go budować na dotychczasowym dorobku. Stanowią go przede wszystkim założenia polityczne, nasza ogólnopolska struktura organizacyjna oraz zdobyte do tej pory poparcie. Lider Prawicy RP przedstawił powody, dla których prawica w Polsce musi istnieć: Jedno jest pewne: jeśli chcemy, by Polska była państwem o charakterze chrześcijańskim (albo przynajmniej żeby miała silną opinię chrześcijańską wpływającą na politykę państwa), jeśli chcemy przełamać kryzys demograficzny, przywrócić republikański charakter naszej demokracji, zachować niezależność narodową w obliczu pomysłów na federalizację Unii Europejskiej – Polska musi mieć prawicę chrześcijańsko-konserwatywną. Na koniec dodał: Ci, którzy kwestionują jej potrzebę – powinni również otwarcie powiedzieć społeczeństwu, że należy zrezygnować ze spraw, o które walczymy, bo wystarczy zmiana władzy i emocje walki o władzę. Nam nie wystarczy.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA