fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Adam Hofman: Nie ma mowy o zmianie lidera

W Sieci Opinii
Rzecznik PiS Adam Hofman w Radiu dla Ciebie skomentował doniesienia dotyczące zmiany przywództwa w partii. Zdaniem posła rozłamy tylko osłabiłyby polską prawicę
Na temat zmiany lidera w PiS:
Kaczyński jest niekwestionowanym liderem prawicy. Nie ma mowy o zmianie lidera. Wewnątrz partii nie toczy się żadna dyskusja na ten temat. Dziś jakikolwiek rozłam na prawicy osłabiłby ją. Nie ma mowy o zmianie lidera. Przez te cztery lata trzeba rozszerzać blok prawicy na centrum. Hofman skomentował także doniesienia o wewnętrznych sporach w PiS:
Nie będzie żadnego wycinania jakichś grup z partii, bo to nie o to chodzi. My musimy się raczej wzmacniać. Ziobryści nie podnoszą głowy, bo jej nie schylili. Są dwie narracje. Jedna - mieli stworzyć partię. To jest niemożliwe. Druga - pozbyć się Jacka Kurskiego. Też niemożliwe, bo Kurski jest zbyt ważny dla partii. Oba scenariusze są dla jednych, i drugich niedobre. Hofman skomentował zachowanie Tadeusza Cymańskiego: Tadeusz Cymański, który jest przesympatycznym człowiekiem prywatnie, w sferze publicznej robi bardzo złą pracę. To, co robi, jest bardzo szkodliwe, dlatego, że dziś mamy powołany rząd. Media zajmowały się przez parę dni walką Tusk-Schetyna, a przez wypowiedzi Cymańskiego znów skupią się na PiS. Rzecznik PiS przestrzega europosła: Cymański ma możliwość zabrania głosu wewnątrz partii, ale tego nie robi. Robi to za to w mediach, a to poważny błąd polityczny. Ja sądzę, że Tadeusz Cymański uległ pokusie „pokrytykuj szefa PiS, będziesz chwalony w TVN24”. To niestety jest droga poza Prawo i Sprawiedliwość, posuwanie się tą drogą eliminuje poważnych polityków. Tadeusz Cymański brylował ostatnio we wszystkich mediach, obwieszczając porażkę PiS i konieczność jej analizy. Konsekwencje mogą być dla niego bolesne.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA