fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jarosław Gowin: Jesteśmy państwem zbyt rozrzutnym

W Sieci Opinii
Jarosław Gowin w TOK FM mówił o Funduszu Kościelnym i przekazywaniu 1 procent podatku na Kościół. Nie zgadza się z komentarzami, że Kościół jest instytucją zamożną
Poseł PO zasugerował, że Schetyna zgodzi się na propozycję Donalda Tuska.
Mamy dwoje świetnych kandydatów na marszałka, marszałka Schetynę i bardzo popularną minister zdrowia. Wybór Donalda Tuska mnie nie zaskoczył. (...) Zapewne Grzegorz Schetyna będzie rozważał, czy jest w stanie na danym stanowisku realizować swój potencjał polityczny. Zakładam, że propozycja (ministerialna - red.) padnie i zostanie przyjęta. Gowin powiedział, że jest przeciwko przekazywaniu 1 procent podaktu na Kościół.
Jestem przeciwny asygnowaniu kolejnego procenta, gdy w obliczu bankructwa państwa opiekuńczego cała światowa gospodarka musi szukać oszczędności. Zapytany, czy należy zlikwidować Fundusz Kościelny, odpowiedział: Po pierwsze, po 1989 r. zrezygnował z roszczeń do odzyskania ogromnej większości tego majątku. Po drugie, Kościół nie jest bogaty. Znamy klasztory, w których zimą pali się drewnem zebranym w lesie. Jak słyszę o tym, że Kościołowi się tak dobrze powodzi i należy przykręcić kurek, to mam poczucie nieprzyzwoitości. O oddaniu części majątku państwa Kościołowi: Skandalem jest nie to, że drobna część dóbr nielegalnie skonfiskowanych przez komunistów wróciła do Kościoła, ale to że inni dawni właściciele swoich majątków nie odzyskali. To naruszenie zasad moralnych, że byli właściciele lub ich spadkobiercy nie mogą w żadnej mierze korzystać ze swoich dawnych nieruchomości. Poseł PO uważa, że:: Polska potrzebuje gruntownych zmian: np. całościowej reformy ubezpieczeń społecznych, całościowej deregulacji, równoważenie budżetu. Jesteśmy państwem zbyt rozrzutnym. Jarosław Gowin zapowiedział, że czas na reformy jest bezpośrednio po wyborach i szkoda każdego dnia. Czyżby nie zgadzał się z filozofią „małych kroków”, którą wyznaje Donald Tusk?
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA