fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Quo vadis, PiS? Opinie Frasyniuka, Oleksego, Wildsteina, Rycharda

W Sieci Opinii
Czy wywiady udzielone przez Zbigniewa Ziobrę dadzą początek zmianom w PiS? A może prezes Kaczyński dokona kolejnego chirurgicznego cięcia i słuch po europośle zaginie?
Władysław Frasyniuk mówił o ewentualnym starciu Ziobry z Kaczyńskim:
Powinniśmy życzyć Polsce, żeby Ziobro wygrał. Polsce jest potrzebna merytoryczna, ostra, zajadła opozycja, która spiera się o poziom życia, o pozycję w Europie. (…) Potrzebny jest spór o to. jak modernizować państwo, jak wyrwać je z PRL-owskiej mentalności. Frasyniuk zauważa jednak:
Jarosław Kaczyński to inna waga. To jest jednak polityk twardy, który odwołuje się do swojego systemu wartości i jest bardzo konsekwentny w tym, co robi w polityce od lat. Ziobro to waga lekka przy Kaczyńskim. Józef Oleksy powiedział: Ja bym się bardziej spodziewał secesji w jakiejś dużej grupie zorganizowanej, a nie takiego indywidualnego opuszczania partii, bo to nic nie daje. (…) Następuje początek erozji wewnętrznej w PiS. Publicysta Bronisław Wildstein ocenia: Wyborcza porażka powoduje ferment. Podkreśla, że istnienie PiS jest zasługą Kaczyńskiego. Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się zintegrować prawicową opozycję w Polsce i stworzyć silną partię. (...) Z pewnością zwornikiem jest Jarosław Kaczyński. Rozważając przyszłość PiS Wildstein zastanawia się: Czy z takim przywództwem jest w stanie rozszerzyć swoją ofertę programową? Andrzej Rychard mówi: Jakakolwiek wewnętrzna krytyka w PiS była do tej pory zjawiskiem rzadkim (…) Pytanie, czy z tego ruchu wewnątrzpartyjnego może dla partii wyniknąć coś dobrego? Rychard twierdzi też, że większość wartościowych członków, którzy mogliby stanąć na czele formacji, odeszło. W moim przekonaniu za bardzo się koncentrujemy na tym, że przyszłość Polski zależy od tego, co zrobi PiS. Moim zdaniem to zależy od całego układu na scenie politycznej.  
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA