fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Jadwiga Staniszkis: Trzymam kciuki, żeby PiS był funkcjonalną opozycją

W Sieci Opinii
Ostatnia szansa PiS? W „Faktach po faktach” Jadwiga Staniszkis i Janusz Czapiński komentowali ostatnie wydarzenia wewnątrz partii Jarosława Kaczyńskiego
Czapiński mówił:
Ziobro dziś uczynił się główną ofiarą IV RP. To nie chodzi o personalia, chodzi o odmienną filozofię funkcjonowania tej partii. Problem polega na tym, że obaj są zbyt słabi i zbyt silni. Nie sądzę, że Jarosław Kaczyński będzie go wyrzucał. Staniszkis stwierdziła, że PiS musi pokazać nową jakość.
Ja trzymam kciuki, żeby PiS był funkcjonalną opozycją,  PiS musi pokazać nową jakość. Może dojdzie do kompromisu, może Jarosław Kaczyński zrozumie, że Kuchciński, który jest człowiekiem bez charyzmy, nie spełni tej roli, jaką powinien spełnić wicemarszałek PiS. Musi reprezentować klub PiS ktoś, kto jest kompetentny. Mam nadzieję, że Jarosław Kaczyński zgodzi się na kompromis. Według Czapińskiego PiS powinien się zmienić. Dość takiego wypominania historii, Ziobro ma trochę lepszą pamięć i wie, co jest w PiS. Zrozumiał po szóstych przegranych wyborach, że tak się nie da, że społeczeństwo jest na co innego nastawione, że nie można być totalną opozycją. (…) Ziobro może zastąpić Kaczyńskiego, moim zdaniem potencjał wyborczy PiS sięga 40 procent, to nie była ostatnia szansa dla PiS, jeszcze ma szansę za cztery lata. Jeśli jednak nie nastąpi radykalna zmiana, jest bez szans. Staniszkis skrytykowała szefa klubu PiS: Są inne proporcje wewnątrz klubu, podczas kampanii Kaczyński dostrzegł, że nowa generacja jest w stanie dać mu więcej. Jarosław Kaczyński rozszerzył PiS. Ziobro nie chce tego uznać i chce wrócić do tego wąskiego grona. (…) Nie wierzę w Błaszczaka, jest mniej kompetentny od nowych osób w PiS. Zapytany o Palikota Czapiński odpowiedział: Palikot jest populistą, on mógłby teraz głosić zupełnie inne hasła, uwierzył w te hasła, które głosi. To już nie będą happeningi. On zrobił coś takiego, co Lepperowi zajęło 10 lat. On odpowiedział na niezwykły głód „odnowy” obyczajowej.  
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA