fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zarządzać wydatkami

Przybywa amatorów e-bankingu

Fotorzepa, dp Dominik Pisarek
Na koniec I kwartału 2012 r. w Polsce mamy ponad 10,5 mln aktywnych użytkowników bankowości elektronicznej
Grupa korzystających z e-bankingu w ciągu ostatnich trzech miesięcy powiększyła się o prawie 400 tys. osób. To jeden z najwyższych kwartalnych przyrostów w historii - wynika z najnowszych danych Związku Banków Polskich.
Liczba klientów indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej sięgnęła już 18,5 mln osób.
Banki starając się pozyskać nowych klientów, próbują zachęcać tych niekorzystających lub rzadko korzystających do tej pory z usług bankowych.
Statystyki pokazują, że nowi klienci są aktywni, a banki oferując w umowach elektroniczną obsługę transakcji nie próbują tylko poprawiać swoich wyników, ale faktycznie odpowiednio rozpoznają potrzeby klientów i potrafią zachęcić do korzystania z usług przez Internet – podkreśla raport ZBP.
Liczba bankomatów na przestrzeni ostatniego roku wzrosła o ponad 1250 urządzeń i na koniec marca było ich niemal 17,8 tys. Wzrost w ostatnich miesiącach ma m.in. związek z rozwojem sieci handlowych, w których nie można regulować płatności kartami w kasach. W większości takich punktów są jednak umieszczone bankomaty. Wzrost liczby takich sklepów prawdopodobnie nadal będzie jednym z czynników wpływających na rynek bankomatów.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA