fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Farmy wystawione do wiatru - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrał Bartosz Mszyca
:: "Parkiet": PKN Orlen rusza na podbój rynku Catalyst. W środę obligacje największego koncernu paliwowego w Polsce zadebiutują na giełdowym rynku papierów dłużnych. Nie należy się jednak spodziewać, aby cieszyły się one dużym zainteresowaniem inwestorów indywidualnych. (wydanie papierowe)
:: "Parkiet": Lotos - Obiecujące spotkanie z Talismanem? Gdański koncern jest już po ostatnich rozmowach z Talismanem, operatorem złoża Yme, znajdującego się na norweskim szelfie. – Ustalono kierunek działania, który został zaakceptowany przez operatora. Rozwiązanie jak na obecną sytuację wygląda nieźle – mówi gazecie nieoficjalnie osoba związana z Lotosem, ale szczegółów nie ujawnia.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Farmy wystawione do wiatru. Niepewność związana z kształtem nowej ustawy o odnawialnych źródłach energii torpeduje inwestycje. Pozyskanie finansowania, szczególnie dla farm wiatrowych, jest dziś niemożliwe - alarmuje gazeta. - Przedłużające się prace nad ustawą sprawiają, że wstrzymywane jest finansowanie projektów, które mogłyby być realizowane. Wiele z nich utknęło. Ten rok dla energetyki zielonej, a w szczególności wiatrowej, jest stracony - mówi Krzysztof Prasałek, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. (wydanie papierowe)
:: "Gazeta Wyborcza": EuRoPol Gaz zatwierdził bilanse za sześć lat wstecz. Decyzję o zatwierdzeniu bilansów polsko-rosyjskiego EuRoPol Gazu za lata 2006-11 podjęło w ostatni piątek walne zgromadzenie akcjonariuszy tej spółki, która jest właścicielem polskiej części tranzytowego gazociągu do Niemiec - dowiedziała się nieoficjalnie gazeta od dobrze poinformowanego rozmówcy z branży gazowej.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA