fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

LOT przenosi się na JFK

Fotorzepa, Krzysztof Łokaj Krzysztof Łokaj
Od 29 października, czyli od początku sezonu zimowego, samoloty LOT do Nowego Jorku nie będą już lądowały na lotnisku w Newarku, lecz tylko na lotnisku JFK
Przewoźnik poinformował, że rezygnuje z lądowania na lotnisku w Newarku. Wszystkie operacja z i do Nowego Jorku będzie odbywał w oparciu o lotnisko JFK. Dodatkowo od 1 września przyloty i odloty samolotów, które już się odbywały na lotnisku JFK, będą się odbywały w terminalu 1, zamiast obecnie używanego terminalu 4.
"Analizy ekonomiczne jak i operacyjne przeprowadzone przez LOT pokazały, że lotnisko JFK ma zdecydowanie większy potencjał przewozowy i możliwości połączeń transferowych do ponad 80 miast Ameryki Północnej" - pisze biuro prasowe LOT w komunikacie.
"Terminal 1 na lotnisku JFK, z którego korzystają największe światowe linie lotnicze, w tym także linie członkowskie Star Alliance, zapewnia wysoki poziom obsługi pasażerów LOT-u, oferując między innymi dostęp do luksusowego Business Lounge (salonik dla pasażerów biznesowych) oraz stanowiska odprawy dla pasażerów polskiego przewoźnika".
- Niedawno podpisana umowa o współpracy z amerykańską linią JetBlue Airways pozwoli na korzystanie z naszych rejsów atlantyckich również pasażerom z innych miast USA - mówi Marcin Piróg, prezes PLL LOT.
Pasażerom mającym bilety na zawieszone rejsy do/z lotniska w Newarku LOT zapewni podróż z lotniska JFK lub, na życzenie podróżnego, dokona pełnego zwrotu kosztu biletu.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA