fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Singapur na lotniskach Rosji

Iwona Trusewicz
Uznawane za najlepsze lotnisko świata - Changi Airports International będzie zarządzało lotniskami w Rosji, m.in. w Soczi
Umowę w tej sprawie singapurska spółka podpisała z „Bazowym Elementem (BE)" Olega Deripaski i Sbierbankiem. Strony utworzyły nową spółkę, w której BE ma 50 proc. plus akcja, Changi - 30 proc. a Sbierbank 20 proc. minus akcja.
Firma Deripaski wniosła do spółki lotniska w Soczi, Krasnodaże, Gelndżikie i Anapie warte w sumie 0,5 mld dol.
- Najważniejsze, że w Rosji pojawia się taki zarządzający jak Changi. Według międzynarodowych rankingów, to najlepszy operator lotniskowy na świecie - mówił po podpisaniu umowy Herman Gref prezes Sbierbanku.
Umowa jest inwestorska, Sbierbank będzie kredytował przedsięwzięcia spółki. Kluczowe jest lotnisko w Soczi, które w 2014 r. przyjmie gości zimowej olimpiady.
- Wiemy, że lotnictwo i transport lotniczy to niezbędna branża w naszym kraju. Rosja - największy terytorialnie kraj świata, bez lotnictwa nie może funkcjonować. Nasza spółka skoncentruje się na poprawie jakości obsługi, zwiększeniu pojemności lotnisk i ich modernizacji - cytuje Olega Deripaskę gazeta RBK daily.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA