fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Star Alliance plus trzy

Bloomberg
Trzy południowoamerykańskie linie lotnicze dołączyły do sojuszu Star Alliance: Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines
- Pasażerowie, zarówno z regionu jak i spoza niego, będą mogli korzystać teraz z połączeń Copa Airlines na głównych lotniskach tej linii w Panama City (Panama) i Bogocie (Kolumbia) oraz z połączeń linii Avianca, TACA Airlines na głównych lotniskach w Bogocie (Kolumbia), San Salvador (Salwador), Limie (Peru) oraz w San Jose (Costa Rica) - zwraca uwagę Mark Schwab, prezes Star Alliance.
Z kolei klienci linii Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines będą mieli przywileje oferowane przez Star Alliance w ramach programu frequent flyer.  Klienci posiadający większy zakres przywilejów w programie LifeMiles linii Avianca i TACA Airlines lub w Mileage Plus, należącym do Copa Airlines, będą uprawnieni do korzystania z przywilejów Star Alliance Gold bagażu z samolotu, czy dostępu do ponad 990 poczekalni lotniskowych na całym świecie.
Podobnie, posiadacze kart Frequent Flyer, należących do innych członków aliansu, będą mogli korzystać z przywilejów Frequent Flyer, gdy będą podróżować na pokładach samolotów Avianca, TACA Airlines i Copa Airlines.
Avianca i TACA Airlines obsługują połączenia do ponad 100 miejsc na świecie, wykorzystując do tego flotę ponad 150 samolotów krótkiego, średniego i dalekiego zasięgu. Grupa zatrudnia 17 tys. pracowników i ma ponad 3 mln członków w programie lojalnościowym.
Dwie linie lotnicze należące do Copa Holdings - Copa Airlines i Copa Airlines Colombia – obsługują 64 kierunki w 29 krajach. Ostatnio grupa wzmocniła obecność w Kolumbii poprzez rebranding Aero Republica na Copa Airlines Colombia. Copa Airlines' Hub of the Americas na Międzynarodowym Lotnisku Tocumen w Panama City w Panamie, jest wiodącym centrum lotniskowym w Ameryce Łacińskiej, które obsługuje większość ruchu z rejonu Morza Karaibskiego oraz Ameryki Środkowej i Południowej.
Obecnie sieć Star Alliance składa się 27 członków, oferujących ponad 21 500 lotów dziennie do 1 356 lotnisk w 193 krajach.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA