fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Notowania

Stabilne euro, a dolar znów słabnie

Na rynku walutowym trwa międzyświąteczny marazm, ale mimo to w Polsce dało się zauważyć wyraźne osłabienie dolara. Po południu za amerykańską walutę trzeba było zapłacić 2,47 zł, ponad 2 gr mniej niż rano. Kurs euro pozostał stabilny i po południu wynosił 3,61 zł. Również rentowność obligacji niemal się nie zmieniła
Osłabienie dolara wynika ze złych danych napływających z amerykańskiej gospodarki. W listopadzie zamówienia na dobra trwałe wzrosły znacznie mniej, niż oczekiwano. I choć wskaźnik zaufania konsumentów zaskoczył pozytywnie, nie odwróciło to trendu spadkowego dolara. Dzisiaj po południu opublikowane zostaną dane o sprzedaży nowych domów w Stanach Zjednoczonych oraz ważny indeks Chicago PMI. Jeżeli oba wskaźniki okażą się słabsze od prognoz, spadek kursu dolara na świecie może trwać. Wczoraj za euro w Nowym Jorku płacono już ponad 1,46 dolara i cena ta może rosnąć do 1,47.
Dla kursu euro w stosunku do złotego pierwszą ważną informacją będzie natomiast dopiero środowa publikacja resortu finansów dotycząca szacunku inflacji za grudzień. Jeśli tempo wzrostu cen negatywnie zaskoczy, mogą się zwiększyć oczekiwania na podwyżki stóp procentowych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA