fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Linie lotnicze i lotniska

Coraz częściej bilety samolotowe kupujemy online

ROL
Rok 2011 stał pod znakiem dynamicznego wzrostu sprzedaży online biletów lotniczych – zauważa portal Tanie-Loty.com.pl. On sam sprzedał 17480 biletów za 22 mln zł, czyli o 77 proc. więcej niż rok wcześniej
Najczęściej jego klienci kupowali bilety do Paryża, Londynu, Rzymu, Lizbony i Nowego Jorku. Pierwszą dziesiątkę najczęściej wybieranych kierunków podróży zamykają Mediolan, Bangkok, Barcelona, Delhi i Stambuł.
- Klienci są coraz bardziej świadomymi konsumentami – zauważa Anna Pustizzi z Tanie-Loty.com.pl. – Rezerwują bilety wcześniej, by kupić te najtańsze, są gotowi dostosować termin wylotu do ceny przelotu, by zaoszczędzić, śledzą, korzystają z porównywarek i wyszukiwarek. - Pewną trudność sprawia im jeszcze wyszukiwanie najlepszych biletów, co często wynika z braku czasu i nadmiaru ofert. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się usługi typu „zapytaj eksperta", dzięki którym klienci mogą nieodpłatnie zlecić wyszukanie biletu ekspertowi – dodaje Pustizzi.
Choć w związku z podwyżkami cen paliwa od początku 2011 roku, przewidywano duży wzrost kosztów podróży lotniczych, nie był on tak odczuwalny – konstatuje portal Tanie-Loty.com.pl. Nieznacznie podniosły się ceny jedynie części połączeń międzykontynentalnych, znacząco spadły za to średnie ceny podróży lotniczych do najczęściej odwiedzanych miast. Na przykład średnia cena  lotu do Nowego Jorku czy do Chicago. Ta ostatnia wyniosła w 2011 roku 2370 zł, o 1187,54 zł mniej niż w 2010. Podobnie średnia cena biletu do Stambułu spadła do 1029 zł z 1886 zł. Ceny lotów europejskich, w przeważającej części (60 proc.) obsługiwanych przez przewoźników niskokosztowych, utrzymały się na stałym poziomie. Na Tanie-Loty.com.pl odnotowano spadek średnich cen lotów do Londynu o 152,43 zł (średnia cena 660 zł) i  Paryża o 561,30 zł (średnia cena 676 zł).
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA