fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Sześć ofiar wczorajszych pożarów

Fotorzepa, Jak Jakub Ostałowski
- Dawno nie było tak tragicznego bilansu świąt - mówi PawełFrątczak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Pożarnej. Wczoraj w licznych pożarach zginęło sześć osób. Od początku grudnia ogień pochłonął już ponad 60 ofiar, co także jest rekordowowysokie.
Wieczorem w pożarze przydomowego garażu w Suszu koło Iławy (warmińsko-mazurskie) zginął człowiek. Pożar wybuchł ok. godz. 20.30. W akcji gaśniczej brały udział dwa zastępy straży pożarnej, którym na tyle szybko udało się opanować ogień, że nie rozprzestrzenił się na przylegający do garażu budynek mieszkalny.
- W spalonym garażu strażacy znaleźli leżące na łóżku, częściowospalone zwłoki oraz spalony samochód. Przyczyny pożaru nie są narazie znane, ustaleniem personaliów denata zajmie się policja -poinformował Frątczak. Także wieczorem strażacy walczyli z pożarem mieszkania przyul. Opaczewskiej na warszawskiej Ochocie. Ranne zostały w nimcztery osoby, w tym dziecko - z oparzeniami przewieziono je doszpitala.
Wcześniej dwie osoby, matkę i córkę w wieku 91 i 72 lat,odnaleziono martwe w jednym z domów jednorodzinnych wGdyni. Kobiety zmarły w wyniku zaczadzenia. Bezpośrednią przyczyną powstania czadu był tlący się od papierosa tapczan. Okna w domu były szczelnie pozamykane. W domu znaleziono też pięć martwych kotów. Starsza kobieta zginęła także w pożarze drewnianego domu w nocy z poniedziałku na wtorek w miejscowości Kolonia Piotrków na Lubelszczyźnie. - Kobieta była sama w domu. Domownicy wyszli wówczas na pasterkę. Kiedy wracali budynek już płonął - powiedział oficer dyżurny straży pożarnej w Lublinie. Spaleniu uległa połowa domu i dach, ale jak zaznaczają strażacy, budynek jest kompletnie zniszczony. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Tej samej nocy 48-letni mężczyzna poniósł śmierć w pożarze, jaki wybuchł w jednej z kamienic w Poznaniu. Jak powiedział rzecznik Straży Pożarnej Paweł Frątczak, bardzo często przyczyną pożarów jest nieprawidłowa eksploatacja piecyków i urządzeń docieplających mieszkania.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA