fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Władimir Putin – instruktor dżudo

AFP
Rosyjski prezydent, posiadacz czarnego pasa w dżudo, promuje tę dyscyplinę. Zaprosił do współpracy legendarnego japońskiego mistrza olimpijskiego Yasuhiro Yamashitę.
Obaj nagrali płytę DVD, która ukaże się w sprzedaży już w styczniu. – Cieszę się, że Yamashita znalazł czas, by przyjechać do Rosji i popracować nad powstaniem filmu. Proszę go serdecznie pozdrowić. Jestem trochę zawiedziony, że Yamashita szkoli chińską, a nie rosyjską ekipę przed mistrzostwami w 2008 roku – żartował Putin podczas spotkania z japońskimi przedstawicielami firmy Toyota po otwarciu jej zakładów pod Petersburgiem.
Nagranie Putina i Yamashity będzie sprzedawane wraz z podręcznikiem dżudo. – Dochód z kolportażu zostanie przeznaczony na rozwój dyscypliny wśród naszej młodzieży – zaznaczył Władimir Putin.„Rosyjski prezydent publicznie demonstruje miłość do dżudo i jest bardzo zadowolony ze swoich mistrzowskich osiągnięć” – napisał rosyjskojęzyczny portal Sport Report. Inne rosyjskie media przypomniały, że przywódca, dzięki zamiłowaniu do tej dziedziny wygrywa w rankingu najbardziej seksownych mężczyzn w kraju. Sam Putin często powtarza, że to dżudo nauczyło go dyscypliny.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA