fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Poradniki

Jest jeszcze szansa na podatkowe oszczędności

Rzeczpospolita
Grudzień to dobry okres, aby pomyśleć o podatkowych preferencjach. Niewiele już tego zostało. Ustawodawca w ramach upraszczania systemu podatkowego zabiera kolejne ulgi. Jest jednak niekonsekwentny, bo dorzuca też nowe.
Przebój tego roku to ulga na dzieci, nawet na 25-letnich magistrów. Jeśli jeszcze połączymy ją z preferencyjnym rozliczeniem przysługującym osobom, które same je wychowują, oszczędności mogą być spore. Z podatkowych preferencji skorzystają też w tym roku krwiodawcy. Zostało ponadto jeszcze kilka starych ulg, także tych, do których nabyliśmy prawo w poprzednich latach (np. ulga odsetkowa). Co jeszcze można zrobić w tym roku? Najłatwiej przekazać na szczytny cel darowiznę. Odliczymy ją od dochodu, niezależnie od tego możemy w zeznaniu rocznym podzielić się 1 proc. podatku. Największe zyski daje wsparcie Kościoła, darczyńca musi jednak pamiętać, że urzędy coraz skrupulatniej sprawdzają, na co zostały wydane pieniądze z darowizny.
Internauci mogą przyspieszyć wpłatę za grudniowy dostęp do sieci, a osoby niepełnosprawne kupić jeszcze w grudniu sprzęt do rehabilitacji. Szczegółowe zasady rozliczenia opisujemy w poradniku. p.wojtasik@rp.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA