fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Strajk generalny w górnictwie

Fotorzepa
Rozmowy górniczych związków z zarządem Kompanii Węglowej w sprawie podwyżki płac zakończyły się fiaskiem. Na siódmego stycznia związkowcy zapowiedzieli rozpoczęcie bezterminowego strajku generalnego we wszystkich kopalniach spółki.
"Ponieważ zachodzi realne zagrożenie bezpieczeństwa energetycznego kraju, uważam, że na tym etapie do rozmów powinien włączyć się rząd" - powiedział szef górniczej "Solidarności" Dominik Kolorz. Dodał, że liczy na interwencję w tej sprawie wicepremiera Waldemara Pawlaka.
Prezes Kompanii Grzegorz Pawłaszek mówił w przerwach rozmów, że propozycja złożona przez związkowców jest dla zarządu nie do przyjęcia. W strajkującej od poniedziałku kopalni "Budryk" doszło natomiast do rozmów po tym, jak kilkuset pracowników weszło do siedziby zarządu kopalni. Obecnie wewnątrz i przed budynkiem przebywa jeszcze kilkadziesiąt osób. Jak dotąd nie ma informacji o przebiegu rozmów. Trzy działające w "Budryku" związki chcą, aby po planowanym na 2008 rok przyłączeniu kopalni do JSW, płace górników z tej kopalni znacząco wzrosły.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA