fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Złoty nieznacznie mocniejszy

Złoty pozostawał wczoraj na stabilnym poziomie. Po południu euro kosztowało 3,62 zł, o niecałe pół grosza mniej niż w poniedziałek. Z kolei za dolara trzeba było zapłacić 2,5130 zł, czyli o grosz mniej.
Do nieznacznego umocnienia polskiej waluty przyczyniła się niewielka poprawa nastrojów na światowych rynkach akcji oraz wzrost prawdopodobieństwa podwyżki stóp procentowych już na dzisiejszym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej.
Wprawdzie główny wskaźnik warszawskiej giełdy WIG20 wczoraj spadł, ale na parkietach Europy Zachodniej indeksy minimalnie zwyżkowały. Pokazuje to, że nieznacznie zwiększył się optymizm inwestorów, a co za tym idzie – skłonność do ryzyka. A to zawsze sprzyja walutom rynków wschodzących.Polskiej walucie sprzyjają również oczekiwania na podwyżki stóp procentowych. Czy RPP podniesie koszt kredytu już dziś? Według obserwatorów rynku prawdopodobieństwo takiego scenariusza wynosi ok. 50 proc. Nieznacznie umocniły się wczoraj również obligacje. Rentowność papierów dwu- i pięcioletnich spadła odpowiednio o 2 i 1 pkt bazowy. Minimalnie, bo zaledwie o 1 pkt, wzrosła natomiast zyskowność dziesięciolatek.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA