fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

NWR zaskoczył

W czwartek New World Resources informował, że nie sprzeda tyle koksu ile planował, a mimo to w piątek jego akcje drożały nawet o prawie 10 proc.
Obroty papierami spółki nie przekroczyły jednak 50 tys. zł, ale akcje przed zamknięciem sesji drożały o 9,31 pros. do 28,4 zł. NWR ostatnie takie zwyżki norował ponad miesiąc temu. Skąd wzięły się te piątkowe? Krzysztof Zarychta z DM BDM uważa, że być może rynek oczekiwał jeszcze większej obniżki prognozy sprzedaży koksu (NWR deklaruje już nie 720 tys. ton, a 525-575 tys. ton, plan sprzedaży 10,3 mln ton węgla nie zmienił się, jednak mniejsza sprzedaż koksu może oznaczać ok. 74 mln euro mniejsze przychody).
Natomiast Paweł Puchalski, analityk DM BZ WBK w swoim komentarzu negatywnie ocenił zapowiedzi NWR. Ale zauważył też, że na podstawie wyłącznie komunikatu NWR, zwiększyło się ryzyko pogorszenia wolumenów i wyników JSW. Słabsza koniunktura na rynku koksu utrzyma się przynajmniej do końca I kw. 2012 r. Wyniki za trzy kwartały tego roku NWR poda 16 listopada, JSW 14.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA