fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Droższe płytki, tańsze drewno

ekonomia24, Anna Ogonowska-Rejer a.o.r. Anna Ogonowska-Rejer
Spadek cen materiałów budowlanych przewidują analitycy. W sklepach pojawi się też więcej promocji
- Przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych we wrześniu br. były o 5-8 proc. wyższe niż przed rokiem oraz o 3-5 niższe niż w sierpniu br.
- We wrześniu, w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny izolacji termicznych ( o 1,8 proc.) i wodochronnych (o 0,8 proc.) oraz silikatów ( 0,4 proc.) - O 0,6 proc. wzrosły ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, a o 0,5 proc. – cementu i wapna.
- Spadły natomiast ceny gazobetonów (o 1 proc.) oraz drewna i materiałów drewnopochodnych (o 0,3 proc.) - O 2,1 proc. tańsza jest kostka brukowa. Staniały też materiały z grupy instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (spadek o 1,1 proc.) - Ceny wyrobów stalowych, farb, lakierów, tapet oraz bram, ogrodzeń nie zmieniły się. -  Kolejne miesiąc przyniosą raczej  spadek cen oraz popytu na materiały budowlane. Jak twierdzą analitycy wzrośnie natomiast popyt na materiały wykończeniowe. Nie musi to jednak oznaczać wzrostu ich cen. W sklepach pojawiać się będzie coraz więcej jesiennych i zimowych promocji.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA