fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

JSW nie kupi od KHW ZEC Katowice

Jastrzębska Spółka Węglowa nie będzie się starała o kupno katowickiego Zakładu Energetyki Cieplnej (ZEC) od Katowickiego Holdingu Węglowego, choć wydawało się, że po przejęciu PEC może być nim zainteresowana
-  Zrealizowaliśmy wszystkie plany inwestycyjne, jeśli chodzi o przejęcia, które zapisaliśmy w prospekcie. Przejęliśmy już koksownię Victoria i jastrzębskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (PEC). Teraz nie mamy innych planów - powiedział „Rz" prezes JSW, Jarosław Zagórowski. - JSW nie będzie starać się o ZEC Katowice. W tym przypadku nie byłoby takiej synergii jak w przypadku PEC. Na śląskim rynku jest przecież Tauron i nie byłaby to łatwa konkurencja - dodaje.
- Obecnie są oceniane oferty złożone w ogłoszonej procedurze na doradcę prywatyzacyjnego. I jest szansa na wybranie go do końca listopada - mówi „Rz" Wojciech Jaros, rzecznik KHW. - Równocześnie odbywają się spotkania zespołu roboczego złożonego z przedstawicieli KHW i ZEC-u, w tym strony społecznej, mającego określić ryzyka związane z procesem prywatyzacji spółki oraz warunki zabezpieczenia interesów załogi. Zakładany termin sprzedaży, połowa przyszłego roku, wydaje się możliwy do utrzymania - dodaje.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA