fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Gimnazjaliści dostaną nowe świadectwo ukończenia szkoły

Fotorzepa, Rafał Guz Rafał Guz
Znajdzie się na nich informacja o tym, w jakim projekcie edukacyjnym uczestniczyli absolwenci
Gimnazjaliści, którzy w przyszłym roku ukończą szkołę, otrzymają nowe świadectwa. Znajdzie się na nich informacja o tym, w jakim projekcie edukacyjnym uczestniczyli.
Tak przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra edukacji narodowej w sprawie świadectw. – Ta zmiana jest konieczna, ponieważ warunkiem ukończenia gimnazjum jest realizacja zespołowego projektu – wyjaśnia Bożena Skomorowska z biura prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Dyrektorzy szkół będę musieli do arkusza ocen dołączyć informacje o tym, w którym roku szkolnym uczeń zrealizował projekt i jaki był jego temat. Rozporządzenie ministra edukacji m.in. w sprawie warunków i sposobów oceniania uczniów w szkołach publicznych nie precyzuje bowiem, w której klasie uczeń gimnazjum musi zrealizować projekt. – Może w pierwszej, drugiej lub trzeciej – mówi Bożena Skomorowska. W obecnych arkuszach ocen nie ma miejsca na taką informację. Dlatego dyrektorzy będą musieli przygotować ją oddzielnie. Zmienią się również zaświadczenia o wyniku uzyskanym na egzaminie gimnazjalnym. Znajdzie się na nim wynik ze wszystkich ocenianych grup zadań, czyli z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych, języka obcego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Będzie on podany w procentach, a nie – jak to jest dotychczas – w punktach. Ponadto uczeń dowie się, jaki procent zdających miało taki sam wynik lub niższy. Etap legislacyjny: konsultacje społeczne Zobacz serwisy: » Prawo dla Ciebie » Twoje prawo » Edukacja, oświata, wychowanie
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA