fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Poręba: Cymański powinien przeprosić za wywiad dla Wprost

Tadeusz Cymański
Fotorzepa, Dariusz Gorajski Dariusz Gorajski
Paweł Majewski
Europoseł PiS Tadeusz Cymański tłumaczy, że nie autoryzował wywiadu opublikowanego przez "Wprost". Mimo to przeprosił, ale podtrzymał krytykę
Cymański wobec kolegów z partii użył słowa "pachołki". Poręba w radiowej Trójce zwrócił uwagę, że wypowiedź Cymańskiego może być obraźliwa dla wielu członków PiS. Zasugerował, że Jarosław Kaczyński kieruje partią w sposób dyktatorski, a w samym PiS panuje "wazeliniarstwo".
Polityk przeprosił za te stwierdzenia. – Sformułowania tam użyte mogły zaboleć, dlatego przepraszam wszystkich kolegów, których domknęły moje słowa. Choć wydźwięk krytyczny pozostaje, to nie jest moim celem i nigdy nie było, żeby osłabiać partię, żeby ją dzielić. Natomiast widzę potrzebę modernizacji - stwierdził europoseł w rozmowie z "Wiadomościami" TVP. Dodał, że wywiad nie był autoryzowany.
Wcześniej spadła na niego partyjna krytyka. - To nie są słowa, które powinny padać z ust tak doświadczonego polityka, jakim jest Tadeusz Cymański - powiedział Tomasz Poręba, były szef sztabu wyborczego PiS.
Poręba dodał, że jego zdaniem Cymański powinien przeprosić, a jeszcze przed udzieleniem wywiadu powinien był przedstawić swoje sugestie przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości, aby poznać ich punkt widzenia.
- Myślę, że można by pewne rzeczy wyjaśnić i uniknęlibyśmy tej kompletnie niepotrzebnej awantury - dodał.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA