fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Grecję trzeba ratować

Bankructwo Grecji nam zaszkodzi – twierdzi większość badanych przez ARC Rynek i Opinia internautów
Taką opinię wyraziło ponad 60 proc. respondentów. W ich ocenie negatywnie wpłynęłoby to na sytuację ekonomiczną w Polsce. Blisko połowa (45 proc.) uważa, że mimo iż Grecja sama jest winna swoim problemom gospodarczym, to jednak powinna ona otrzymać pomoc od państw Unii Europejskiej. Jednak taki sam odsetek badanych uważa, że Grecja powinna sama ponieść konsekwencje swojej polityki gospodarczej.
Bardziej pobłażliwe są kobiety - 56 proc. z nich uznało, że Unia Europejska powinna pomóc Grecji rozwiązać jej problemy. Wśród mężczyzn tylko 34 proc. jest tego zdania. Kwestię potencjalnego bankructwa Grecji i jej negatywnego wpływu na sytuację Polski zarówno mężczyźni, jak i kobiety postrzegają podobnie. Tylko 17 proc. respondentów wyraziło opinię, że Grecja powinna zbankrutować, zaś 21 proc. nie miało na ten temat zdania. W komentarzu do raportu czytamy, że to niewłaściwe podejście Greków do ekonomii i pracy leży u podstaw ich problemów. Wnioski autorów zmierzają do twierdzenia, że Polacy są bardziej przedsiębiorczy niż Grecy. Odpytywani internauci uważają – w ocenie ARC Rynek i Opinia - że Grecy są postrzegają jako ci, którym niejako przypadkiem udało się wejść do Unii Europejskiej i czerpać z tego korzyści.
Badanie zostało przeprowadzone w dniach 10-12.10.2011 przy wykorzystaniu własnego panelu dostępowego na reprezentatywnej grupie 506 internautów.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA