fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Szczecińska stocznia po nowemu

Fotorzepa, Daniel Szysz Dan Daniel Szysz
Marina, lofty biurowe, park technologiczny i handlowy, nowoczesne centrum biznesowo-przemysłowe, centrum wystawiennicze, ale też produkcja statków. Wszystko za 67 mln euro.
Tak za 10 lat mają wyglądać tereny dawnej Stoczni Szczecińskiej. Koncepcję ich zagospodarowania przedstawiło dziś należące do skarbu Państwa Towarzystwo Finansowe Silesia, które rok temu wylicytowało najważniejsze nieruchomości i tereny wchodzące w skład upadłej Stoczni Szczecińskiej Nowej.
TF Silesia specjalizuje się w restrukturyzacji podupadłych przedsiębiorstw przemysłowych i rewitalizacji obszarów postindustrialnych. W dawnych stoczniowych budynkach mają powstać lofty biurowe, obok nich nowe biura, park technologiczny, inkubator przedsiębiorczości, sklepy, centrum wystawiennicze i marina na 20 jachtów. Nieopodal znajdą się hale, w których prowadzony ma być przemysł lekki.
Plan zagospodarowania postoczniowych terenów przygotowała międzynarodowa pracownia architektoniczna Chapman Taylor i firma doradcza DTZ. Pierwszy etap inwestycji ma ruszyć w 2012 r. i będzie polegać na przygotowaniu hal przemysłowych oraz rewitalizacji istniejącej zabudowy, tak by można w niej utworzyć lofty biurowe. Jak zapewniają przedstawiciele TF Silesia, na terenie stoczni nadal będą produkowane statki.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA