fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

Korwin-Mikke pozwał Pawlaka i Schetynę

Janusz Korwin-Mikke
Fotorzepa, Danuta Matloch
Janusz Korwin-Mikke złożył wnioski w trybie wyborczym przeciwko Waldemarowi Pawlakowi oraz marszałkowi Sejmu Grzegorzowi Schetynie
Korwin-Mikke pozwał Grzegorza Schetynę za słowa, że Nowa Prawica w tegorocznych wyborach nie wystartuje. Jak zastrzegł Korwin-Mikke chodzi tylko o sprostowanie - nie posądza on Grzegorza Schetynę o złą wolę, a jedynie o przejęzyczenie.
W wyborach nie wystartuje lider ugrupowania Janusz Korwin-Mikke. Miał on startować z warszawskiej listy, która nie została zarejestrowana.

Korwin: PSL fałszowało wybory

Pozew przeciwko Pawlakowi ma związek z reakcją wicepremiera na wczorajsze słowa Janusza Korwin - Mikkego, który zasugerował (powołując się na analizy profesora PAN dotyczące nieważnych głosów),  że PSL w 2006 i 2010 roku w regionie mazowieckim sfałszowało wybory samorządowe.
Waldemar Pawlak nazwał wczoraj wypowiedź Janusza Korwin Mikkego "absurdalnym kłamstwem" dlatego dziś, Janusz Korwin-Mikke domagał się sprostowania tych słów.

Sprawy raczej zostaną umorzone

- Terminy rozpraw zostały wyznaczone na poniedziałek, ale wówczas strony raczej dowiedzą się, że sprawy zostały umorzone - mówi rzecznik Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Wojciech Małek. - Merytorycznie w sensie uwzględnienia bądź nieuwzględnienia powództwa, nie ma możliwości by orzeczenia zapadały w poniedziałek - mówi Małek. Zdaniem sędziego po okresie wyborów będą one (orzeczenia - red.) bezprzedmiotowe.
Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA