fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

USA: zagrożonych ponad 155 mln informacji

Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
Firmy w USA tracą reputację i miliardy dolarów nie chroniąc e-maili z poufnymi danymi - wynika z badań Osterman Research.
Według organizacji Privacy Rights Clearinghouse zajmującej się problemami kradzieży tożsamości, od stycznia 2005 do czerwca 2007 w USA zagrożonych było ponad 155 milionów poufnych informacji. Zagrożenia te są wynikiem rosnącej liczby przechwytywania poczty elektronicznej, włamań do sieci, kradzieży lub zgubienia laptopów i innych urządzeń mobilnych.
Ponemon Institute ujawnił, że w 2006 roku koszt każdego naruszenia poufności danych, które mogą być udostępnione konkurencji, wynosił średnio 182 dolary i wzrósł o 31 procent w porównaniu z rokiem 2005. Osterman Research sugeruje, że szyfrowanie samej poczty elektronicznej nie rozwiąże problemu. Z badań instytutu wynika, że niezbędne będzie szyfrowanie danych również dla urządzeń mobilnych i przenośnych pamięci, jak pen drive. W 2007 roku 12,6 proc. użytkowników wykorzystywało takie urządzenia do wysyłania służbowych e-maili. W 2008 roku liczba ta wzrośnie do 20,3 proc., aby osiągnąć poziom 29,4 proc. w 2009 roku.
Źródło: Money.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA