fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Integracja formalna Astera i UPC zakończy się w I kw. 2012 r.

Fotorzepa, Szymon Łaszewski
Sieć kablowa Aster, którą przejęła UPC Polska, ma nowy zarząd. Prezesem Astera został Simon Boyd, który łączy tę funkcję w obu firmach
- Rozpoczęliśmy proces formalno-prawnego połączenia obu firm. Mamy nadzieję, że zakończy się w I kw. 2012 r. – powiedział Boyd.
- Po połączeniu powstanie jedna organizacja UPC Polska, która będzie łączyła dotychczasowy biznes Aster i UPC. Z chwilą połączenia prawnego klienci Aster staną się klientami UPC. UPC wstąpi we wszystkie prawa i obowiązki Aster, wynikające z zawartych umów – poinformował Boyd. Aby mogły się połączyć, UPC musi znaleźć nabywcę na sieć Astera, która dubluje się w części lokalizacji z infrastrukturą UPC. - Jest jeszcze za wcześnie aby mówić o nabywcy sieci nakładkowej Astera. Mamy 18 m-cy na realizację warunku UOKiK – powiedział Boyd.
Umowa UPC Polska z właścicielami Astera przewidywała, że zapłata za udziały sieci wyniesie 870 mln zł, a wartość całej transakcji 2,4 mld zł. Boyd nie chciał komentować, czy warunki te zostały utrzymane, czy też nie.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA