fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biura podróży

Itaka bezwzględna dla nieuczciwych agentów

Fotorzepa, Filip Frydrykiewicz F.F. Filip Frydrykiewicz
Itaka ukarała ośmiu agentów karami po 10 tysięcy złotych. Za co? Agenci łamali umowę agencyjną, dając klientom nieuzgodnione z touroperatorem rabaty
- Docierało do nas wiele sygnałów, wskazujących na łamanie warunków umowy agencyjnej - mówi wiceprezes Itaki Piotr Henicz. - Dotyczyły one udzielania przez agentów Itaki rabatów na wyjazdy, bez naszej wiedzy i zgody.
- W tej sytuacji zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie audytu w sieci sprzedaży w wyselekcjonowanej grupie biur, zarówno agencyjnych jak i franczyzowych - wyjaśnia Henicz. Itaka wynajęła firmę konsultingową. Ta z kolei wysłała do biur agencyjnych swych audytorów jako zwykłych klientów. Akcję przeprowadzono we wrześniu. Okazało się, że audytorzy wykryli osiem przypadków przyznawania nadzwyczajnych rabatów.
- To działanie niezgodne z umową agencyjną. W trybie natychmiastowym na wszystkie biura, które udzieliły zniżki, zostanie nałożona kara w wysokości 10 tys. zł, zgodna z zapisem w umowie agencyjnej - mówi wiceprezes Piotr Henicz. - Jeśli działanie niezgodne z umową się powtórzy, automatycznie zostanie rozwiązana umowa z takim agentem. Mam jednak nadzieję, że taka sytuacja ma miejsce ostatni raz i nie będziemy więcej zmuszeni do karania nieuczciwych współpracowników. Jak zapowiada Henicz, badanie będzie w przyszłości powtórzone. Itaka ma 84 salonów firmowych i ponad 1200 biur agencyjnych.
Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA