fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Żabka chce przejmować

Fotorzepa, MW Michał Walczak
Piotr Mazurkiewicz
Nowy właściciel sieci sklepów zapowiada zainwestowanie w branży handlowej nawet kilkuset milionów euro. Już prowadzi rozmowy o przejęciach
- Mamy ambitne plany związane z rozwojem sieci Żabka. Ma dla nas duży potencjał dla dalszej konsolidacji rynku, w tej chwili prowadzimy rozmowy z trzema firmami - mówi Zbigniew Rekusz, partner w Mid Europa Partners. Fundusz kupił sieć Żabka w lutym, a według nieoficjalnych informacji wartość transakcji sięgnęła 400 mln euro. Na celowniku funduszu są sieci supermarketów oraz lokalnie działające firmy. - Teraz jest dobry moment na przejęcia. Spowolnienie na rynku ułatwia podjęcie takiej decyzji - dodaje. Jednak nie chciał komentować, czy firma złożyła ofertę na zakup aktywów detalicznych grupy Emperia Holding. - Operacja jest w toku, dlatego nie chcemy się na ten temat wypowiadać. Na pewno przyglądamy się pojawiającym się ofertom w interesujących nas formatach - dodaje.
Jak wyjaśnia standardowo Mid Europa Partners wychodzi z inwestycji po ok pięciu latach, taki jest wiec horyzont także dla tego projektu. W grę wchodzi także wprowadzenie Żabki na giełdę, jednak na pewno nie stanie się to w najbliższym czasie i to perspektywa co najmniej kilku lat.
Żabka ma rozwijać się w szybkim tempie, otwierając po ok 250 sklepów rocznie. Jej nowy projekt czyli sieć sklepów Freshmarket, obecnie licząca 80 placówek ma powiększać się o ok 100 rocznie.
- Sytuacja na rynku nie jest najlepsza, ale my w tym roku spodziewamy się wzrostu przychodów o ponad 20 proc. - mówi Jacek Roszyk, prezes Żabki. Na koniec roku w ramach sieci ma działać niemal 2,6 tys. sklepów, a ich obroty przekroczą 2,8 mld zł.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA