fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Budowa dróg - korki na autostradach

Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Obecnie w budowie i przebudowie jest 1431,6 km dróg i autostrad. W tym tygodniu rozpoczynają się prace na kolejnych odcinkach
To oznacza znaczne utrudnienia dla kierowców. Dzisiaj rozpoczął się remont drogi ekspresowej nr 1 z Bielska Białej do Cieszyna. W miejscowości Świętoszówka zostanie wyłączona z ruchu prawa jezdnia w kierunku Cieszyna. Na 5,2 km odcinku Świętoszówka – Pogórze w obu kierunkach — zarówno na Cieszyn jak i na Bielsko-Białą samochody będą korzystać z jednej jezdni. Utrudnienia mają potrwać do połowy października.
Z podobnymi utrudnieniami kierowcy muszą liczyć się na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach — Dziedzicach. Tam ruch wróci do normy już 27 września.
Za zakłócenia w płynnym ruchu na autostradzie A4 związane są z wymianą nawierzchni na węźle Mikołowska w Katowicach. Na obwodnicy trójmiasta, która jest przedłużeniem autostrady A1 dzisiaj od 20 rozpoczynają się remonty łącznic trzech węzłów. Prace zaczynają się od węzła Wysoka na wysokości Osowej, następnie prace przeniosą się na węzeł Szadółki i na końcu na węzeł Kowale. W ramach remontu zostanie wymieniona, wykonana w połowie lat 90. nawierzchnia łącznic węzłów.
Do końca tygodnia potrwa jeszcze remont 3 km odcinka drogi krajowej nr 29  - od ronda na trasie nr 32 do miasta Połupin.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA