fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Kolejny wyrok za insider trading

AFP
Były pracownik Primary Global Research - James Fleishman - został skazany za oszustwa i ujawnienie poufnych informacji funduszom hedgingowym
Po dwutygodniowym procesie i kilkugodzinnych namysłach ława przysięgłych uznała James Fleishmana winnym zorganizowania siatki osób wykorzystujących poufne informacje.
Sprawa dotyczyła firmy eksperckiej, to firmy które kojarzą fundusze hedgingowe z różnymi konsultantami, ekspertami, którzy z kolei przekazują raporty na temat spółek i gałęzi przemysłu. Niektórzy spośród zatrudnianych konsultantów byli dyrektorami w firmach o których przekazywali informacje funduszom hedgingowym.
Primary Global, którego klientem był m.in., fundusz hedgingowy SAC Capital,  jest firmą w której zatrudniani są eksperci. Rząd poddał firmę kontroli, po której zdecydowano o jej zamknięciu  i oskarżono o insider trading przynajmniej siedem osób z nią powiązanych.
James Fleishman został oskarżony o organizowanie spotkań i telefoniczne przekazywanie poufnych informacji dotyczących Apple i innych firm technologicznych.
Sędzia ogłosi wyrok w sprawie Fleishmana 21 grudnia 2011.
W okresie ostatnich dwóch prokuratorzy oskarżyli 54 osoby o przestępstwa typu insider trading. 49 spośród nich przyznało się do winy lub zostało skazanych.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA