fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

PiS przegrało drugi proces wyborczy

kampania. W ciągu 48 godzin Jarosław Kaczyński musi sprostować w TVP Info wypowiedź, że część posłów PSLgłosowała za większądostępnością miękkich narkotyków
Lider PiS przegrał wczoraj proces wytoczony w trybie wyborczym przez Ludowców. Politycy PSL poczuli się urażeni słowami Kaczyńskiego z 28 sierpnia. Mówił wówczas na konferencji, że część posłów tej partii głosowała za tym, by miękkie narkotyki były w Polsce dostępne.
– To wierutne kłamstwo – stwierdził Eugeniusz Grzeszczak, szef kampanii PSL, zapowiadając złożenie pozwu przeciwko PiS.
Sąd przyznał ludowcom rację, ponieważ udowodnili, że w Sejmie nie było głosowania nad tym, czy narkotyki powinny być w kraju dostępne.
– Głosowanie dotyczyło zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, która przewiduje jedynie możliwość odstąpienia przez prokuratora od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków – uzasadniał werdykt sędzia Andrzej Lipiński.
To druga przegrana PiS w trybie wyborczym. Politycy tej partii przepraszali już PO za wypowiedzi o kampanii informacyjnej Platformy „Polska w budowie".
– Sąd zajmował się literą prawa, a są jeszcze konsekwencje – komentował  przegrany proces w Polsat News Mariusz Błaszczak, szef Klubu PiS. – W naszym przekonaniu wprowadzenie tej zmiany oznacza, że osoby, które posiadają nieznaczne ilości narkotyków, po prostu nie będą za to karane.
– Kabaretowe przedsięwzięcie – tak Jarosław Kaczyński ocenił pozew ludowców. Tak jak w poprzednim procesie, tak i wczoraj przedstawiciel PiS nie pojawił się w sądzie.
– PiS chce w ten sposób pokazać, że niektóre instytucje nie spełniają takiej roli, jaką powinny w praworządnym państwie – ocenia politolog Rafał Chwedoruk z UW. – Dziwi mnie tylko, że w tej sytuacji pozwalają sobie na wpadki. Stać ich przecież na profesjonalne przygotowanie wystąpień, tak by nie narażać się na procesy.
Według Chwedoruka przegrane procesy nie wpłyną na wynik wyborczy PiS. – Dla zwolenników tej partii to są sprawy drugorzędne – zaznacza.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA