fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Indeks Life Science rośnie o kolejne spółki

Łódzki Biogened, który niedawno zadebiutował na rynku New Connect, dołączył do indeksu dochodowego NCX Life Science
Jest już ósmą firmą wchodzącą w jego skład. Na wtorkowej sesji akcje drożały o 2,3 proc., za jeden walor Biogenedu płacono 39,90 zł.
Indeks NCX Life Science to indeks dochodowy dedykowany spółkom z branży Life Science. Kwalifikując spółki do tego portfela Giełda bierze pod uwagę ich przedmiot działalności, strukturę aktywów, przychodów finansowych oraz informacje o posiadanych patentach wykorzystywanych w prowadzonej działalności gospodarczej. Są to przedsiębiorstwa z różnych sektorów gospodarki – głównie z farmaceutycznego, kosmetycznego, biotechnologicznego, produktów żywieniowych dla zwierząt.
Biogened jest firmą farmaceutyczną o kapitalizacji blisko 45 mln zł. Spółka zajmuje się produkcją i dystrybucją leków generycznych (tańszych zamienników innowacyjnych preparatów).
Niedługo indeks Life Science może liczyć już 11 firm, które w opinii inwestorów zainteresowanych biotechnologią i spółkami związanymi z szeroko pojętą ochroną zdrowia nadają się na wspólną alternatywę dla Biotonu. Na razie jednak indeks skupiający tego typu firmy mimo nowych debiutów od początku roku jest w wyraźnym trendzie spadkowym. W kolejce do NewConnect czeka m.in. Proteon Pharmaceuticals, pracujący m.in. nad preparatem zwalczającym salmonellę wśród drobiu hodowlanego, Impomed Centrum, dystrybutor sprzętu medycznego, pracujący nad terapiami komórkowymi oraz wrocławski Bio Cells Spin.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA