fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Emocjonująca klasyka

Nadchodzący tydzień filmowy wiąże się dla mnie z wieloma sentymentalnymi wspomnieniami. By sięgnąć najdalej – „Szaleństwo Majki Skowron” (niedziela, TVP Kultura, godz. 9.05). Majka i Ariel, para dorastających nastolatków zbuntowanych przeciw dorosłym – to bohaterowie moich młodych lat.
Tomasz Sapryk, aktor
Z przyjemnością obejrzę po raz kolejny urokliwy film Giuseppe Tornatore „Kino Paradiso” (czwartek, TVP Kultura, godz. 15.00). Ta piękna, opowiedziana z wdziękiem historia chłopca ukazana na tle życia mieszkańców prowincjonalnego miasteczka niezmiennie mnie wzrusza. Wiele razy widziałem też „Amatora” Krzysztofa Kieślowskiego (sobota, TVP Polonia, godz. 21.55), ale ten obraz należy do tych, które się nie starzeją. Do galerii postaci, których podziwiam, dopisać jeszcze trzeba maga włoskiego kina Federico Felliniego. Mam nadzieję, że dokument „Jestem wielkim kłamcą” (sobota, TVP Kultura, godz. 18.15) odsłoni kilka tajemnic mistrza. I jeszcze jedno wspomnienie – „Andrzej Zaucha i Anawa” (niedziela, TVP Polonia, godz. 16.10, 23.35). Bardzo brakuje tego wspaniałego wokalisty. Teatromani zaś nie mogą przegapić „Nocy listopadowej” Wyspiańskiego zrealizowanej przez Andrzeja Wajdę w 1974 r. W zainscenizowanym z rozmachem spektaklu świat ludzi splata się ze światem bogów (czwartek, TVP Kultura, godz. 20.35).
Warto też polecić zrealizowany przez ekipę polskich dokumentalistów serial „Tajemnice Watykanu” (sobota, TVP 1, godz. 16.20). Pokazuje on wiele miejsc, do których zwykły śmiertelnik nie ma szans dotrzeć. Miłośnikom dobrej rozrywki przypominam o programie „Duże dzieci” (niedziela, TVP 2, godz. 20.00). Wojciech Mann jest nie tylko świetnym gospodarzem, ale umie rozmawiać i z dorosłymi, i z dziećmi. A maluchy mają tyle wdzięku i spontaniczności, że trudno oderwać się od ekranu.Emocje czekają kibiców piłkarskich. Oprócz meczu Ligi Mistrzów Celtic Glasgow – Szachtar Donieck (środa, TVP 2, godz. 20.45) w niedzielę odbędzie się losowanie eliminacji mistrzostw świata RPA 2010 (TVP 2, godz. 16.45).
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA