fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Apple blokuje sprzedaż tabletu Samsunga

Bloomberg
Apple odniósł duże zwycięstwo w pojedynku z Samsungiem. Amerykański gigant zablokował tymczasowo sprzedaż nowego tabletu rywala – Galaxy Tab 10.1 – w niemal całej Unii Europejskiej
Rzeczniczka Apple, Kristin Huguet, potwierdziła, że zakaz został wydany przez sąd w niemieckim Dusseldorfie i obejmuje cały obszar Unii Europejskiej, z wyjątkiem Holandii. Jak donosi agencja Reuters, nie wiadomo jeszcze, dlaczego ten ostatni kraj został potraktowany w odmienny sposób.
Tydzień temu - z powodu podobnego orzeczenia jednego z sądów australijskich - Samsung musiał wstrzymać premierę nowego urządzenia także w tym kraju. Apple domaga się również wstrzymania sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w Stanach Zjednoczonych.
Koncern zarządzany przez Steve'a Jobsa oskarżył rywali o skopiowanie w swoim urządzeniu rozwiązań technicznych opracowanych przez Apple przy tworzeniu iPada i iPhone'a.
Samsung odpowiedział kontrpozwami wobec Apple w Korei Płd, Japonii, USA i Niemczech. W wydanym przez firmę oficjalnym komunikacie, rzecznik firmy, Kim Titus, stwierdził, że niemiecki sąd wydał wyrok „bez jakiegokolwiek przesłuchania czy prezentacji dowodów przez Samsunga". Dodał też, że południowokoreański koncern podejmie natychmiastowe kroki w obronie swoich praw własności intelektualnej.
W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2011 r. Apple sprzedało na świecie 14 mln sztuk iPada. Według analityków sprzedaż starszego modelu Galaxy Tab w tym samym okresie sięgnęła ok., 7,5 mln sztuk.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA